ROF MİMARLIK
0
YÜKLENİYOR...
Çalışma Alanlarımız

Mimari Tasarım

Hızla gelişen dünyada programınıza en çok örtüşen ve kimliğinize en uygun yapıyı tasarlayabilmek adına talep ve gerekliliklerin belirlenmesi oldukça önemlidir. Projenin gerçekleştirileceği arazinin incelenmesi, vaziyet planı ve topoğrafinin çıkarılması ile birlikte projenin ilk adımlarını atarız. Rüzgârın esiş yönünden kanuni kısıtlamaların incelenmesine kadar uzanan süreçte yarattığımız tasarımın kapsamlı bir analizini sağlarız. Kütlesel ilişkiler yaratır, strüktür, fonksiyon ve estetik bileşenleri projeye işleriz. Alanlarında uzman iş ortaklarımızdan destek aldığımız tüm danışmanlıkları bir uyum ve denge içinde bir araya getirilerek projeye yansıtırız.

İç Mimari Tasarım

İç mimari projelerin tümünü bir “yaşam alanı” olarak tasarlar, her mekâna bu anlayışla yaklaşırız. Bu ister bir ofis isterse bir otel odası olsun kullanıcıların mekânı nasıl tecrübe edeceğinden ihtiyaçlarına kadar tüm verilerin değerlendirmelerini yaparak bütün bu bilgiyi projemize yansıtırız. Tasarımın en başından en sonuna kadar müşterinin memnuniyetini sağlamanın ve bir bütün olarak hizmet vermenin yaratılan mekânın doğru tasarlanmasındaki en önemli kilit nokta olduğunu biliriz. Mekânların ve kullanıcıların birbirleri ile olan ilişkisini, ihtiyaç programını, yaratmak istediğiniz algı ve en önemlisi sizin kimliğinize birebir örtüşen bir tasarımı ortaya koyarak yeni yaşam alanınızı tasarlarız.

Uygulama ve Danışmanlık

Projelerin hayata geçirilmesinde, şantiye yönetiminden yasal sürecin takibine farklı bölümler ve süreçler arasında koordinasyonu sağlanır. Tasarım, satın alma, temin etme, yerleştirme ve kalan tüm süreç tecrübemiz ve öngörülerimiz sayesinde, işverenin de takip edebileceği gerçekçi bir iş programına göre ilerler. Birlikte tasarladığımız şeyleri hayata geçirirken, her şeyin planlandığı gibi gitmesi ve sürprizlerle karşılaşmamak için malzeme kararlarını, kaliteli işçiliği, ileri detay çözümlerini gözetir; uzman ekiplerimiz ve işverenlerimizle kesintisiz bir iletişim ile tüm süreç yönetilir ve rüya mekanınız sizin için gerçeğe dönüşür.

Kentsel Tasarım

Mimarlık bütünsel olarak disiplinlerarası bir koordinasyon, bir süreç yönetimi işidir. Mimarın buradaki görevi ise orkestra şefliğidir. Onunla birlikte çalan, çalışan pek çok farklı sese sahip olmalıdır. Bunlar da işte bu uzmanlık dallarıdır. Peyzaj, aydınlatma, akustik, yangın, deprem, cephe, LEED gibi birçok uzmanlık alanı artık tek bir kişinin tüm bu bilgiye sahip olup projesine yansıtabileceği seviyeyi geçmiş ve bu dallar kendi içlerinde çok derinleşmiştir. İşte bu noktada projenin kendi ihtiyacına göre işinin ehli, birçok uzmandan destek alınır.

Koruma ve Restorasyon

Mimarlığın yapı üretimi dışında eski yapıyı koruma yaşatma ve belgeleme boyutu da vardır. Bulunduğumuz coğrafyada bizden önceki dönemlerin mimarlığını yansıtan, tarihimizin canlı şahitleri olan kültür miraslarımızı korumak biz mimarların görevidir. ROF Mimarlık olarak bu bilinçle işimizi ciddiye alıyoruz. Öncelikle yapının detaylı rölöve çalışmasını yaparak günümüzdeki halini belgeliyoruz. Rölöve aşamasında yapının boya dökülmesinden, malzemede bozulmalarına, strüktürel hasarlardan niteliksiz onarım ve sonraki dönem eklerine kadar yapının eksiksiz bozulma analizlerini teknik çizime aktarıyoruz. Ardından yapının tarih araştırması sonucu özgün durumuna ilişkin tüm verileri teknik çizimlerle destekliyoruz. Titiz bir belgelemenin ardından yapının karakterini ve miras değerlerini korurken, kullanıma yönelik talepleri karşılayan çağımıza uygun bir restorasyon tasarımı sunuyoruz. Tüm bu çalışmalar üç boyutlu çizimler ile destekliyoruz.

Mobilya Tasarımı

Rof Mimarlık, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre özelleştirilmiş mobilya tasarımları sunmaktadır. Mobilya tasarımı, mekânın estetik ve fonksiyonel gereksinimlerinin tamamlayıcı bir unsuru olduğundan, bizim için çok önemlidir. Rof Mimarlık, en son tasarım trendlerini ve malzeme teknolojilerini takip ederek, müşterilerimizin tarz ve tercihlerine uygun çözümler sunar. Her tasarım süreci, müşterilerimizin fikirleri, ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda başlar ve onların onayı ile sonuçlanır. Müşterilerimizin mekânlarına özel mobilya tasarımları sunarak, hem fonksiyonel hem de estetik açıdan uyumlu bir iç mekân yaratmayı hedefleriz. Mobilya tasarımı hizmetimiz, mimarlık projelerimizi tamamlayan önemli bir parçadır ve müşterilerimizin iç mekânlarını tamamlamak için güvenilir bir seçenektir.

Görüntüle
Kapat